Shpëtim Idrizi digjet për të dytën herë, ja si u “vulos” rezultati i numërimit për Tiranën

Publikuar tek: politike, më 20:40 13-07-2017 Shpëtim Idrizi digjet për të dytën herë, ja si u “vulos” rezultati i numërimit për Tiranën

Shpëtim Idrizi i PDIU nuk ka mundur të hyjë në Kuvendin e Shqipërisë pavarësisht rinumërimit të 64 kutive të votimit në Tiranë.

Votat shtesë nuk i dhanë mandatin e pretenduar PDIU-së duke lënë përfundimisht kryetarin e kësaj partie jashtë Kuvendit.

Nga 64 kutitë e numëruara, kanë rezultuar vetëm 5 vota më tepër për PDIU, të pamjaftueshme për t'i dhënë mandatin kryetarit të kësaj partie, Shpëtim  Idrizi.

Por PDIU pretendon se ky rinumërim ka provuar pretendimet e tyre për parregullsi në numërimin e votave, dhe për këtë arsye ka depozituar një tjetër kërkesë në KQZ për rinumërimin e të gjitha kutive të Tiranës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067250728607178
array(1) { ["section"]=> string(93) "shpetim-idrizi-digjet-per-te-dyten-here-ja-si-u-vulos-rezultati-i-numerimit-per-tiranen-86060" }