Shpëtohen me helikopter 3 të izoluarit brenda minierës në Pukë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:24 08-01-2017 Shpëtohen me helikopter 3 të izoluarit brenda minierës në Pukë

Tre personat e izoluar në një galeri kromi janë transportuar me helikopter pak minuta më parë.

Helikopteri i Forcave të Armatosura ka fluturuar drejt Iballës në Pukë duke bërë të mundur transportimin e tyre drejt një vendi të sigurtë.

Helikopteri i dytë Cougar është në mision për në fshatin Konaj të Fan-it për shpëtimin e një gruaje shtatzënë.

Më herët Forcat e Armatosura kanë ndërhyrë nga ajri dhe në dy raste të tjera, duke shpëtuar jetën e një personi në Koman dhe një personi tjetër në Tepelenë. Aktualisht angazhimi i FA vijon dhe në terren me mjete dhe njerëz.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dervishaj raporton situatën nga terreni: Aksi Shkodër-Pukë nuk paraqet probleme
Muharrem Rama lë Bashkinë, rikthehet në spital për të mjekuar foshnjen »
Article Logic
Execution time: 0.010855913162231
array(1) { ["section"]=> string(68) "shpetohen-me-helikopter-3-te-izoluarit-brenda-minieres-ne-puke-64938" }