‘’Shpëtoni Pyjet’’, Ministria e Mjedisit projekt për të kuruar pishat

Publikuar tek: aktualitet, më 10:19 17-02-2015 ‘’Shpëtoni Pyjet’’, Ministria e Mjedisit projekt për të kuruar pishat

Ministria e Mjedisit më në fund ta menduar të shpëtojë pyjet në Shqipëri, të cilët janë degraduar, duke sjellë dëme të parikuperueshme në natyrë që nga rrëshqitjet e dherave e deri në krijimin e një peizazhi aspak tërheqës për turizmin.

Nëpërmjet një projekti të ri, të prezantuar sot, specialistët e mjedisit do të kurojnë pishat në territorin e 33 njësive vendore, ku do të përfshihet një hapsirë prej 6335 hektarë me pyje.

Sipas Ministrisë së Mjedisit, projekti ‘’Shpëtoni pyjet’’ është organizuar dhe specifikuar se si do të funksionojë në sajë të ndihmës së 6 mijë personave, të cilët do të punësohet me këtë qëllim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘’Newborn’’ lyhet me të zezë, simbolizohet eksodi i shqiptarëve të Kosovës
Vlorë/ Parandalohet krimi në familje, të riut i gjenden pushkë dhe fishekë »
Article Logic
Execution time: 0.011631011962891
array(1) { ["section"]=> string(69) "shpetoni-pyjet-ministria-e-mjedisit-projekt-per-te-kuruar-pishat-3588" }