Shprehja e sikletshme e Ramës për fermerët, Basha ia kujton në sy: E dini vetë ju ku e fusni...

Publikuar tek: politike, më 13:39 08-02-2018 Shprehja e sikletshme e Ramës për fermerët, Basha ia kujton në sy: E dini vetë ju ku e fusni...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka replikuar sërish me kryeministrin Edi Rama, duke i kujtuar vizitën e fundit që pati me fermerët e Divjakës, një javë para vizitës së tij.

Basha i ka përmendur shprehjen e sikletshme që sipas Rama u ka thënë fermerëve, kur këta të fundit i ishin ankuar se prodhimet bujqësore po i mbeten stok për mungesë tregu.

“Një javë para meje Rama ishte në Divjakë në një takim me fermerët, ku këta të fundit u kishin qarë hallin se prodhimet e tyre nuk shiten. U ka thënë “e dini vetë ju ku e fusni prasin e karrotën”, turp e faqe e zezë, turp për një pijanec, e jo më për një njeri që quan veten kryeministri.

Ku e kanë të përbashktën këto familje me qëndrimin e Ramës kundër SHBA në rezolutën e Jeruzalemti? Mijëra familjeve iu hoqë ndihma ekonomike. Te papërgjegjshmëria klinike e Ramës dhe se Shqipria prej 5 vitesh ska kryeministër sovran, por shantazhohet lehtësisht, vendimet që merren në funksonon të dosjeve që i duhen para syve, ku figuron Tahiri, i takuar me mafiozët me Itali dhe Greqi”, u shpreh Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013437032699585
array(1) { ["section"]=> string(97) "shprehja-e-sikletshme-e-rames-per-fermeret-basha-ia-kujton-ne-sy-e-dini-vete-ju-ku-e-fusni-109573" }