Shpresa e fundit për të mbyllur krizën politike dhe kushtetuese, TOPI: Besimin e kam te ata përtej kufijve

Publikuar tek: politike, më 18:36 23-11-2019 Shpresa e fundit për të mbyllur krizën politike dhe kushtetuese, TOPI: Besimin e kam te ata përtej kufijve

Ish-kreu i shtetit në vite 2007-2012 Bamir Topi gjen shpresë për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri vetëm te partnerët strategjikë të Shqipërisë.

Në ‘’Kjo javë’’, kryetari i FRD-së beson se klasa jonë politike nuk ka kulturën e mjaftueshme politike për të menaxhuar një situatë të ndërlikuar politike në vend.

‘’Kjo betejë politike arriti në një situatë të tillë, që kryeministri e pa si barrierë të fortë. Në këndvështrimin e Ramës, Meta është pengesë, dhe jo vetëm GJK, por dhe institucionet e tjera.

Ai i ka hyrë kësaj rruge që do ta çojë deri në fund. Duket që parlamentin e ka në dorë, dhe një GJK që nuk dihet kur do të bëhet. Besimin e hedh përtej kufijeve të Shqipërisë, te parnterët tanë, që kanë kulturië politike e diplomatike më të madhe se ne. Kur ata thonë se një duhet kryer, askush nuk vepron ndryshe’’, përfundoi qëndrimin e tij ish-presidenti demokrat Bamir Topi.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenca nuk heq dorë nga 'lufta' me ambasadorët: META nuk ju ndalon të bëheni karagjozë (DEKLARATA PËR NDËRHYRJE NË PUNËT E BRENDSHME TË SHQIPËRISË)
E PAPRITUR/ GJONI dhe HAJDARI në takimin e Nismës ‘Thurje’, gati projekti i ri politik?  (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.014257907867432
array(1) { ["section"]=> string(111) "shpresa-e-fundit-per-te-mbyllur-krizen-politike-dhe-kushtetuese-topi-besimin-e-kam-te-ata-pertej-kufijve-186941" }