‘Shpresoj të punojë e-albania’, Manjani ironizon përmes vargjeve të Agollit: Në vendin tim në vendin tënd, ty të kruhet tjetrit i dhemb

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:00 30-03-2020 ‘Shpresoj të punojë e-albania’, Manjani ironizon përmes vargjeve të Agollit: Në vendin tim në vendin tënd, ty të kruhet tjetrit i dhemb Manjani

Ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani përmes një postimi ironik ka komentuar vendimin e qeverisë kundër Covid-19, që hyn sot në fuqi, përmes të cilit detyron qytetarët të marrin leje pranë E-Albania ose të dërgojnë sms nëse duan të lëvizin.

“Mirmëngjes dhe javë të mbarë! Shpresoj të punojë e-albania...”, shkruan Manjani, duke i shoqëruar këto fjalë me vargjet e njohura të Dritëro Agollit me poezinë “Në vendin tim e në vendin tënd, e shpojnë lakrën i hedhin mënd. Në vendin tim në vendin tënd, ty të kruhet tjetrit i dhemb...”.

Kujtojmë se qytetarët duhet të marrin autorizim për të lëvizur në të kundërt ndëshkohen me gjoba. Kjo masë është marrë kundër Covid-19 që deri më tani në vendin tonë numri i të infektuarve ka arritur në 223 ndërsa janë shënuar dhe 11 viktima.

5555555.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010173797607422
array(1) { ["section"]=> string(137) "shpresoj-te-punoje-e-albania-manjani-ironizon-permes-vargjeve-te-agollit-ne-vendin-tim-ne-vendin-tend-ty-te-kruhet-tjetrit-i-dhemb-200617" }