Shqipëri - Gjermani, nëse ndodh mrekullia

Publikuar tek: sport, më 19:38 21-06-2016 Shqipëri - Gjermani, nëse ndodh mrekullia

Ka ndryshuar sërish kundërshtari i Shqipërisë në rast se kuqezinjtë ndihmohen nga fati dhe kalojnë në fazën tjetër.

Pas fiitores 1-0 të Gjermanisë ndaj Irlandës së Veriut, ekipi që do të përballet me kombëtaren shqiptare nuk është më Uellsi por Gjermania. Një ndeshje që ashtu si kalimi i fazës së grupeve do të ishte historike. Por në mbrëmje luhet një tjetër ndeshje vendimtare për rrugëtimin e Shqipërisë. Turqia duhet patjetër të fitojë ose të barazojë me Çekinë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023042917251587
array(1) { ["section"]=> string(44) "shqiperi-gjermani-nese-ndodh-mrekullia-44201" }