Shqipëri-Izrael, drejtësia do të vendoset nga arbitri i finales së Champions

Publikuar tek: sport, më 21:28 04-09-2018 Shqipëri-Izrael, drejtësia do të vendoset nga arbitri i finales së Champions Kombëtarja shqiptare e futbollit

UEFA ka zbuluar edhe gjyqtarin e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Izraelit që do të luhet ditën e premte në stadiumin “Elbasan Arena”. 

Ai do të jetë hungarezi Viktor Kasai, i cili në vitin 2011 ka vendosur drejtësi në finalen e Champions League mes Barcelonës dhe Manchester United.

Në këtë mënyrë duket se i është kushtuar një vëmendje e veçantë kësaj sfide, kur kujtojmë se ndeshja e parë para dy viteve mes dy ekipeve krijoi mjaft polemika për shkak të vendimeve të gjyqtarit të atëhershëm gjerman.

Kasai ka gjykuar edhe më parë Shqipërinë, pikërisht në sfidën kualifikuese për “Euro 2016”, kundër Danimarkës të përfunduar në barazim 1-1.

kasai.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009641170501709
array(1) { ["section"]=> string(82) "shqiperi-izrael-drejtesia-do-te-vendoset-nga-arbitri-i-finales-se-champions-133179" }