Shqipëri spektakolare, kuqezinjtë fitojnë pastër ndaj Moldavisë

Publikuar tek: sport, më 21:47 11-06-2019 Shqipëri spektakolare, kuqezinjtë fitojnë pastër ndaj Moldavisë Shqiperi-Moldavi ne Elbasan Arena

Shqipëria ka mposhtur pastër me rezultatin 2-0 në Elbasan Arena Moldavinë në kuadër të ndeshjeve eliminatore të Euro 2020.

Golat për kuqezinjtë u shënuan nga Cikalleshi dhe Ramadani. Me fitoren e sotme Shqipëria renditet e katërta në Grupin H me 6 pikë.

Ndeshja e radhës do të jetë kundër Francës, kampiones së botës në fuqi më 7 shtator.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070960521697998
array(1) { ["section"]=> string(69) "shqiperi-spektakolare-kuqezinjte-fitojne-paster-ndaj-moldavise-167872" }