Shqipëria bie 3 pozicione në FIFA

Publikuar tek: sport, më 10:34 03-09-2015 Shqipëria bie 3 pozicione në FIFA Renditja e Shqipërisë në FIFA

Shqipëria bie 3 pozicione në FIFA. Ekipi ynë kombëtar i futbollit ka rënë 3 pozicione edhe pse nuk ka luajtur asnjë ndeshje. Shkak është bërë rritja në pozicion e skuadrave të tjera.

Sipas renditjes së sotme është rritur Danimarka, Islanda, SHBA, Ukrahina dhe Skocia.

Së bashku me ne ka rënë edhe Franca, me një pozicion.

Nesër Shqipëria do përballet me Danimarkën në Kopenhagen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023685932159424
array(1) { ["section"]=> string(39) "shqiperia-bie-3-pozicione-ne-fifa-19856" }