Shqipëria dënon sulmet me raketa në Gaza

Publikuar tek: bota, më 16:39 05-05-2019 Shqipëria dënon sulmet me raketa në Gaza

Diplomacia shqiptare ka reaguar pas sulmeve me raketa në Gaza, duke dënuar përshkallëzimin e dhunshëm të situatës.

Në një postim në Tëitter, Ambasada shqiptare në Izrael thotë se dënon lëshimin e më shumë se 400 raketave nga Gaza drejt civilëve izraelitë duke e quajtur “një veprim i papranueshëm dhe i pajustifikueshëm”.

“Ne mbështesim përpjekjet e nevojshme për qetësimin e situatës”, shkruan Ambasada shqiptare në Izrael.

Sipas raportimeve nga mediat në Izrael qindra persona rezultojnë të humbur pas sulmeve me raketa ndërsa 4 të tjerë kanë humbur jetën.

Sipas ministrisë e mbrojtjes në Izrael, 220 ushtarë palestinezë janë arrestuar nga izraelitët dhe pritet që situata të tensionohet gjatë orëve në vijim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013779878616333
array(1) { ["section"]=> string(47) "shqiperia-denon-sulmet-me-raketa-ne-gaza-163058" }