Shqipëria destinacioni më i ri i kroçerave

Publikuar tek: aktualitet, më 17:48 25-04-2017 Shqipëria destinacioni më i ri i kroçerave

Turizmi pritet të jetë një sektorët më të fuqishëm në rritjen e ekonomike të vendit për këtë vit. 25 vjet pas rënies së komunizmit, për herë të parë, Shqipëria është përfshirë në itinerarin e disa prej kroçerave më të njohur në botë.

Portali i njohur për turizmin, Tourism Review shkruan se disa nga linjat më të njohura të kroçerave do të ndalojnë në Sarandë dhe Vlorë gjatë të këtij viti.

Disa nga kroçerat që e kanë konfirmuar tashmë Shqipërinë si destinacion të tyrin janë: Mediterranean cruise,  FTI Cruise, Guida e Msc-së dhe Adventure –Life.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U shkarkua nga detyra, flet për herë të parë Ardian Çipa
Atentati në autostradë, Hoxha: Makina e Dalipajt tepër e shpejtë. Besoj se autorët kanë qenë në dy automjete »
Article Logic
Execution time: 0.010787963867188
array(1) { ["section"]=> string(48) "shqiperia-destinacioni-me-i-ri-i-krocerave-76419" }