Shqipëria dhe Kosova ndër vendet më optimiste për 2018-n, cilat vende lë pas

Publikuar tek: ekonomi, më 08:07 03-01-2018 Shqipëria dhe Kosova ndër vendet më optimiste për 2018-n, cilat vende lë pas

Në raportin për vendet më të lumtura për vitin 2017 dhe më optimiste për 2018-n, kompania e sondazheve dhe konsulencës Gallup renditi Shqipërinë dhe Kosovën mes vendeve më optimiste lidhur me ekonominë për vitin që sapo hyri.

 Në vendin e parë Gallup renditi Nigerinë, e cila pasohet nga Vietnami, Indonezia, India dhe më pas Shqipëria, Bangladeshi, Fixhi, Kosova dhe Pakistani, shkruan lapsi.al. 

Ndër vendet më pesimiste janë renditur Italia, Greqia dhe Turqia.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021896123886108
array(1) { ["section"]=> string(82) "shqiperia-dhe-kosova-nder-vendet-me-optimiste-per-2018-n-cilat-vende-le-pas-105231" }