Shqipëria e papërgatitur këtë sezon veror: Pluhur, zhurmë dhe plehra nga Durrësi në Vlorë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:39 20-08-2016 Shqipëria e papërgatitur këtë sezon veror: Pluhur, zhurmë dhe plehra nga Durrësi në Vlorë

Edhe ky sezon veror e gjeti Shqipërinë të papërgatitur për të pritur emigrantët që kthen në vendlindje apo turistët e huaj që shtohen çdo vit e më shumë nga kureshtja për të eksploruar një nga “sekretet” e fundit të Europës. Si foto dite janë zgjedhur këto pamje në dy prej qyteteve me kapacitet më të madh në vend, Durrësi dhe Vlora, që janë edhe dy qytetet me më shumë probleme. Këto foto tregonjë qartë gjendjen e rënduar në Vlorë, aty ku po ndertohet Lungomarja, ndërsa te Shkëmbi i Kavajës, katër a pesë kosha mbeturinash të tejmbushur “përshëndetin” mijëra makina që kalojnë buzë aksit kryesor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Miliarderi amerikan vjen në Sarandë me jahtin e tij luksoz (Foto)
Kryeministri mbyll pushimet, me bashkëshorten dhe djalin i thonë "mirupafshim" Jonit »
Article Logic
Execution time: 0.010617971420288
array(1) { ["section"]=> string(93) "shqiperia-e-papergatitur-kete-sezon-veror-pluhur-zhurme-dhe-plehra-nga-durresi-ne-vlore-50297" }