“Shqipëria është një vrimë mu*i”, futbollisti anglez detyrohet të kërkojë fjale për postimet në Twitter

Publikuar tek: sport, më 15:29 22-08-2016 “Shqipëria është një vrimë mu*i”, futbollisti anglez detyrohet të kërkojë fjale për postimet në Twitter

“Shqipëria është një vrimë mu*i”, apo “më ndodh vetëm mua apo gayt janë gjithandej?”,- janë këto dy nga shumë postimet raciste që futbollisti anglez Andre Gray ka bërë katër vite më parë në profilin e tij në Twitter.

Mediat angleze kanë bërë një kontroll mbi profilin e futbollistit të Burnley, ku kanë gjetur komente nga më ofendueset për homoseksualët, Shqipërinë apo postime për drogën dhe vetëvrasjen.

“Dua të shkoj në shtëpi, dua të shkoj në shtëpi, Shqipëria është një vrimë muti, dua të shkoj në shtëpi”, shkruante futbollisti në 16/10/2016, gjatë një udhëtimi në vendin tonë.

Menjëhëerë pasi postimet e tij u shpërndanë në media, 25 vjeçari u detyrua të kërkonte falje, duke theksuar se nuk është më i njejti person që ka qenë 4 vite më parë. 

Andre-Gray-tweet-on-Albania.jpg

*Postimi për Shqipërinë

Andre-Gray-homophobic-tweet.jpg

Andre-Gray-tweet-on-Whitney-Houston.jpg

Andre-Gray-homophobic-tweet-including-F-bomb.jpg

Andre-Gray-parenting-advice-tweet.jpg

CqU0_0kWYAAXIBh.jpg

*Gray kërkon falje

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12824583053589
array(1) { ["section"]=> string(106) "shqiperia-eshte-nje-vrime-mu-i-futbollisti-anglez-detyrohet-te-kerkoje-fjale-per-postimet-ne-twitter-50513" }