Shqipëria fiton 3 pikët me Serbinë, gjykata në Lozanë sapo dha vendimin

Publikuar tek: aktualitet, më 09:46 10-07-2015 Shqipëria fiton 3 pikët me Serbinë, gjykata në Lozanë sapo dha vendimin Pamje te ndeshjes Serbi-Shqiperi luajtur ne Beograd tetorin e kaluar

Shqipëria fiton tre pikët me Serbinë. Gjykata e Lozanës sapo ka vendosur të japë 3 pikët për Shqipërine, pas problemeve që ndodhën ne ndeshjen e tetorit. Ndërkohë qe UEFA i kishte dhënë të drejtë Serbisë. Kjo është fitore e madhe për ekipin kombëtar të Futbollit dhe vetë Shqipërinë. 

Ndeshja tetorin e kaluar kaloi në dhunë, ndërkohë që Serbia të vetmin argument që ka dhënë ka pasur atë të një droni me një flamur që fluturoi mbi stadium. E ndërkaq, mbi futbollistët shqiptarë u ushtrua dhunë.

Gjatë dhënies së dëshmive në Gjykatë, trajneri De Biasi dhe kapiteni Lorik Cana kanë qenë të qartë madje shpeshherë sfidantë dhe ironikë edhe ndaj pretendimeve serbe.

Megjithatë, edhe pse ky vendim është shtyrë disa herë, analistët sportivë në vend mendojnë po ashtu se mund të shtyhet. Edhe komentatori Dritan Shakohoxha e përmend një fakt të tillë në rrjetet sociale.

Gjykata me pesë anëtarë dha vendimin, duke i kthyer tre pikët e kërkuara Shqipërisë. Ndeshja e kthimit do të luhet këtë vit në Shqipëri, në stadiumin Loro Boriçi në Shkodër. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mesazhi i Skënder Brucajt: Kush vret një njeri, ka vrarë njerëzimin. Flet edhe për pronat që shteti s’i ka kthyer KMSH-së
Olsi Rama, i akuzuari nga autoritetet serbe për ngritjen e dronit: Fitues moral, por edhe real »
Article Logic
Execution time: 0.011627912521362
array(1) { ["section"]=> string(76) "shqiperia-fiton-3-piket-me-serbine-gjykata-ne-lozane-sapo-dha-vendimin-15707" }