Shqipëria i bashkohet sanksioneve të BE-së, masa kufizuese ndaj 40 zyrtarëve të Lukashenkos

Publikuar tek: aktualitet, më 19:20 20-11-2020 Shqipëria i bashkohet sanksioneve të BE-së, masa kufizuese ndaj 40 zyrtarëve të Lukashenkos

Shqipëria i është bashkuar sanksioneve që BE vendosi më 2 tetor ndaj Bjellorusisë.

Këshilli Europian me anë të një deklarate zyrtare konfirmon se ka mundur të bashkojë edhe vendet të cilat janë kandidate për në BE që të ndjekin politikën e Këshillit Europian duke vendosur masa kufizuese ndaj 40 zyrtarëve të Bjellorusisë që janë përgjegjës represion dhe dhunë ndaj protestuesve.

Mes vendeve si Shqipëria janë dhe Maqedonia e Veriut, Mali i Zi, Islanda, Norvegjia, Islanda dhe Ukraina.

Kjo do të thotë se tashmë as në Shqipëri 40 zyrtarët e Lukashenkos nuk mund të hyjnë dot brenda territorit shqiptar si dhe nëse kanë asete në Shqipëri ato i bllokohen menjëherë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti socialist Ervin Bushati rezulton pozitiv me koronavirus, shkëmben puthje përmes xhamit me bashkëshorten e tij: Dashuri në kohë Covid-i
Pamjet e rënda nga morgu i Tiranës, reagon drejtori: Kemi vetëm 5 frigoriferë dhe 2 tavolina të lira, kur ka shumë viktima… »
Article Logic
Execution time: 0.012895822525024
array(1) { ["section"]=> string(97) "shqiperia-i-bashkohet-sanksioneve-te-be-se-masa-kufizuese-ndaj-40-zyrtareve-te-lukashenkos-228520" }