Shqipëria mbështet zgjatjen e sanksioneve për Rusinë

Publikuar tek: politike, më 20:30 20-07-2016 Shqipëria mbështet zgjatjen e sanksioneve për Rusinë

Shqipëria i është bashkuar vendeve të Bashkimit Europian që kanë miratuar zgjatjen e sanksioneve për Rusinë si rezultat i veprimit të këtij shteti pas aneksimit të Krimesë nga Ukraina.

Përveç Shqipërisë dhe BE-së, sanksionet i kanë miratuar edhe Norvegjia, Montenegro, Gjeorgjia, Lihtenshtenji dhe Ukraina.

Moska edhe më herët i ka konsideruar si të paargumentuara këto sanksione, ndërsa sa i përket Shqipërisë ajo ka marrë disa masa ndalojnë eksportin e disa produkteve shqiptare në tregun rus. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zyrtare/ Bie konsensusi, sot në Kuvend rrezikohet seriozisht miratimi i reformës në drejtësi
Deputeti raporton “live” nga salla e Komisionit të Drejtësisë, çfarë po ndodh me reformën »
Article Logic
Execution time: 0.011130094528198
array(1) { ["section"]=> string(58) "shqiperia-mbeshtet-zgjatjen-e-sanksioneve-per-rusine-47240" }