Shqipëria mbetet jashtë finales së Eurovision

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 23:14 09-05-2017 Shqipëria mbetet jashtë finales së Eurovision

Shqipëria nuk ka mundur të kualifikohet në finalen e festivalit europian të këngës "Eurovision" në Kiev të Ukrainës.

Rruga e Linda Halimit me këngën World përfundoi sot pas votimit të publikut dhe jurisë ndërkombëtare. Më poshtë shtetet që u kualifikuan në finale:

swefw3g3ghjj.jpg

 

erth4rt6uj565ki.jpg

deghe45tu5ukikl.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.074558019638062
array(1) { ["section"]=> string(51) "shqiperia-mbetet-jashte-finales-se-eurovision-78063" }