Shqipëria më në fund edhe në “Google Street View”

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:11 11-11-2016 Shqipëria më në fund edhe në “Google Street View”

Pas fotografimit të rrugëve në Shqipëri, Google ka përfunduar edhe procesin e ngarkimit të të gjithë materialit duke bërë qe vendi ynë të jetë tashmë në Street View.

Makinat speciale të Google të pajisura me kamera të shumta kryen disa muaj më parë fotografimin e pjesës më të madhe të rrugëve në Shqipëri. Tashmë ato mund të aksesohen virtualisht me opsionin Street View, të Google Maps.

Street View do ndihmojë në përmirësimin e imazhit digjital të Shqipërisë, dhe në masë të madhe do të përmirësoj dukshmërinë për turistët por edhe bizneset në vend, raporton newsbomb.al.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « BE rekomandim pozitiv Shqipërisë për hapjen e negociatave
Të pathënat për 28-vjeçaren parukiere e cila u ekzekutua me dy plumba në zemër »
Article Logic
Execution time: 0.0090348720550537
array(1) { ["section"]=> string(53) "shqiperia-me-ne-fund-edhe-ne-google-street-view-59156" }