Shqipëria më pak e kërcënuar nga terrorizmi, më të rrezikuara Franca dhe Gjermania

Publikuar tek: aktualitet, më 12:22 26-05-2015 Shqipëria më pak e kërcënuar nga terrorizmi, më të rrezikuara Franca dhe Gjermania

Franca, Gjermania dhe Australia janë vendet të cilat rrezikojnë më shumë nga ekstremizmi i Shtetit Islamik. Ky është përfundimi i një raporti të publikuar nga gazeta “Telegraf”.

Gjithashtu edhe në shtetet si Belgjika, Kanadaja, Danimarka, Estonia, Irlanda dhe Norvegjia, kërcënimet nga sulmet terroriste janë rritur ndjeshëm.

Ndërsa Shqipëria renditet e para në listën e 21 vendeve ku kërcënimi nga terrorizmi dhe dhuna politike është ulur ndjeshëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Loja ‘’Vodafone City’’ shpërblen 100 të rinj me smartphonë
Prokuroria kërkon sekuestrimin e 135 milionë lekëve nga llogaritë e të dënuarit për drogë, Elidon Bojko »
Article Logic
Execution time: 0.013742923736572
array(1) { ["section"]=> string(87) "shqiperia-me-pak-e-kercenuar-nga-terrorizmi-me-te-rrezikuara-franca-dhe-gjermania-11996" }