Shqipëria miqësore me Italinë, përcaktohet data dhe stadiumi

Publikuar tek: sport, më 20:19 24-07-2018 Shqipëria miqësore me Italinë, përcaktohet data dhe stadiumi Foto ilustruese

Italia dhe Shqipëria përballen sërish në futboll me njëra tjetrën. 

Këtë herë 21-vjeçarët e të dy kombëtareve do të takohen më 11 shtator të këtij viti në fushën e re të skuadrës së Cagliarit "Sardinia Arena".

Lajmi është publikuar sot në faqen e Federatës Italiane të Futbollit  (FIGC).

Ky takim vlen për "azuret" e Luigi di Biagios për të testuar forcat përpara nisjes së Kampionatit Europian për U21 të vitit 2019 që organizohet në Itali. Kuqezinjtë luajnë 5 ditë para me spanjollët.

Tekniku Alban Bushi do të ketë mundësinë të përzgjedhë më të vlefshmit nga prurjet e reja.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026865005493164
array(1) { ["section"]=> string(66) "shqiperia-miqesore-me-italine-percaktohet-data-dhe-stadiumi-129005" }