Shqipëria ndër 6 vendet në politikën monetare të javës, në krah të Australisë , Tajlandës, Mbretërisë së Bashkuar, Republikës Çeke dhe Rumanisë

Publikuar tek: ekonomi, më 16:50 01-08-2016 Shqipëria ndër 6 vendet në politikën monetare të javës, në krah të  Australisë , Tajlandës, Mbretërisë së Bashkuar, Republikës Çeke dhe Rumanisë

Këtë javë (nga 1-6 gushti)  janë planifikuar bankat qendrore nga 6 vende ose juridiksione për të vendosur mbi politikën monetare: Australia, Tajlandë, Shqipëria, Mbretëria e Bashkuar, Republika Çeke dhe Rumania .  

Tabela në vijim përfshin emrin e vendit, data e vendimit të ardhshëm të politikës, shkalla e tanishme e politikës, si rezultat i vendimit të fundit të politikës, ndryshimi në vitin e normës politikat e derisotme, shkalla e një vitmë parë, dhe MSCI i vendit të klasifikimit.

 Shqipëria ndër 6 vendet në politikën monetare të javës, në krah të  Australisë , Tajlandës, Mbretërisë së Bashkuar, Republikës Çeke dhe Rumanisë

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098550319671631
array(1) { ["section"]=> string(144) "shqiperia-nder-6-vendet-ne-politiken-monetare-te-javes-ne-krah-te-australise-tajlandes-mbreterise-se-bashkuar-republikes-ceke-dhe-rumanise-48380" }