Shqipëria së shpejti me internet 4G, ja kompania që do ta ofrojë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:40 12-02-2015 Shqipëria së shpejti me internet 4G, ja kompania që do ta ofrojë

Pas marrjes së autorizimit nga AKEP, kompania e cila do të nisë e para testimin dhe ofrimin e teknologjisë 4G/LTE, është “Vodafone Albania”.

Pak kohë më parë, AKEP mori vendim për zhvillimin e tenderit për dhënien në perdorim te brezave të frekuencave GSM 1800, me date 2 Mars 2015 duke i dhene mundesine sipermarresve te komunikimeve elektronike te ofrojne 4G/LTE.

Kompania “Vodafone Albania” ka nisur testimin në rrjetin e vet dhe së shpejti pritet ti ofrojë klientëve të saj, teknologjinë 4G/LTE e cila është 3 deri në 4 herë më e shpejtë se 3G.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vlorë, arrestohet mjeku për korrupsion
Gjinkuri: Mbështesim projektin TAP »
Article Logic
Execution time: 0.01205587387085
array(1) { ["section"]=> string(68) "shqiperia-se-shpejti-me-internet-4g-ja-kompania-qe-do-ta-ofroje-3137" }