Shqipëria “shterpë” mes shpërdorimesh, kuqezinjtë s’dinë të fitojnë as me Kazakistanin

Publikuar tek: sport, më 15:58 11-10-2020 Shqipëria “shterpë” mes shpërdorimesh, kuqezinjtë s’dinë të fitojnë as me Kazakistanin Foto nga ndeshja Kazakistan - Shqiperi

Shqipëria e Edi Rejas nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në transfertë me Kazakistanin.

Kuqezinjtë për të dytën ndeshje radhazi nuk dinë të shënojnë, teksa janë ndalur edhe nga portieri kazak në disa raste me Brojën dhe Seferin.

Pjesa e parë ka qenë disi më e ekuilibruar, ndërsa 45 minutëshi I dytë ka qenë më I mirë të kuqezinjtë, që gjithsesi nuk kanë shënuar në dy raste me Brojën dhe në fundin e ndeshjes me Seferin.

Pas tre ndeshjeve të luajtura në Ligën e Kombeve, kuqezinjtë mbajnë vendin e dytë me pikë të barabarta me Kazakistanin (4), ndërsa Bjellorusia do të luaj me Lituaninë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0081210136413574
array(1) { ["section"]=> string(90) "shqiperia-shterpe-mes-shperdorimesh-kuqezinjte-s-dine-te-fitojne-as-me-kazakistanin-223431" }