'Shqipëria shumë pranë Italisë', 'La Repubblica' artikull me FOTO nga Himara

Publikuar tek: aktualitet, më 12:52 17-01-2019 'Shqipëria shumë pranë Italisë', 'La Repubblica' artikull me FOTO nga Himara

Kryebashkiaku i Himarës Jorgo Goro ka publikuar një artikull të gazetës prestigjioze italiane 'La Repubblica' me foto të Himarës që kanëbërë xhiron e Italisë.

Goro shprehet se ky është një super promovim fantastik i turizmit në Himarë, gjë të cilën e prekim çdo vit.

Sipas tij  duhet pranuar fakti që italianët, janë gjithmonë e më të shumtë në zgjedhjen e Himarës si 'top destinacion' turistik.

Postimi i plotë:

Ishim mesuar me fotot e Luigit, Robertos, Dinos apo Paolo dhe Andreas, etj., fotograf puljeze qe gjithe keto vite kur Himara dhe Shqiperia eshte shfaqur kaq shume prane Italise, sa mund te shihej me sy te lire... foto te mbrekullueshme te Maria Pacoda qe kane bere xhiron e Italise duke marre pelqime dhe shikime nga miliona italiane. Dhe natyrisht nje super promovim fantastik i turizmit ne Himare, gje te cilen e prekim çdo vit ku duhet pranuar fakti qe italianet, jane gjithmone e me te shumte ne zgjedhjen e Himares si “top destinacion” turistik. Per t’u rikthyer tek ky artikull i gazetes prestigjioze italiane “La Repubblica” qe na sjelle kaq shume prane dhe bukur me Italine. #larepubblica #salento #puglia #himara #albania

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrau gjyqtaren Fildes Hafizi, Krimet e Rënda 'burg përjetë' Fadil Kasemit
Balili del nga policia e Tiranës, niset drejt Krimeve të Rënda (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.012817144393921
array(1) { ["section"]=> string(78) "shqiperia-shume-prane-italise-la-repubblica-artikull-me-foto-nga-himara-149175" }