Shqiponja në hyrje të Tiranës, shihni çfarë ka ndodhur me simbolin në kryeqytet

Publikuar tek: barometri, më 08:09 15-08-2018 Shqiponja në hyrje të Tiranës, shihni çfarë ka ndodhur me simbolin në kryeqytet

Ai objekt është simboli hyrës në kryeqytet. Të gjithë e marrin për pikë orientimi. Si ata që banojnë në Tiranë, ashtu edhe ata që hyjnë në kryeqytet.

 

E duke qenë se është nën vëzhgimin e të gjithë qytetarëve, madje edhe turistëve, sytë ngrihen drejt e lart: te Shqiponja.

Por për shkak të qarkullimit të madh të makinave, sigurisht, shqiponja e zezë, dukej e zbardhur.

Por nuk e kanë lënë me kaq. Punonjësit e bashkisë së Tiranës, kanë menduar që ti kthejnë shkëlqimin shqiponjës në hyrje të kryeqytetit. Dhe nën moton: Punë të vogla bërë me shumë dashuri, edhe Shqiponjës së kryeqytetit I ka ardhur “cehrja”. 

Ndoshta shumëkush nuk e veren, ose shumëkujt I duket se ashtu ka qenë, por fotot tregojnë të kundërtën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039500951766968
array(1) { ["section"]=> string(85) "shqiponja-ne-hyrje-te-tiranes-shihni-cfare-ka-ndodhur-me-simbolin-ne-kryeqytet-131157" }