“Shqiponjat vijnë nga qielli”, të rinjtë demokratë surprizojnë Ramën me dron

Publikuar tek: barometri, më 08:23 06-06-2018 “Shqiponjat vijnë nga qielli”, të rinjtë demokratë surprizojnë Ramën me dron

Ditën e sotme qeveria ka qenë në Orikum të Vlorës ku ka hapur sezonin turistik, ndërkohë që të rinjtë e opozitës kanë vijuar protestat e tyre përpara Ministritsë së Brendshme duke kërkuar dorëheqjen e Fatmir Xhafajt.

 

 Por nuk janë ndalur me kaq!

Duket se të rinjtë e FRPD-së ka zgjedhur ta surprizojnë kruyeministrin Rama me anë të një banderole të ngritur me dron ku shkruhej: “Mjaft i zgjodhi mafia dhe droga deputetët dhe ministrat. Të zgjedhë ndonjë dhe Populli”.

Ende nuk ka ndonjë reagim nga qeveria në lidhje me këtë shfaqje, ndërsa vlen për t'u kujtuar se demokratët e kanë pritur Ramën me protesta në turin e llogaridhënies në Cërrik e Elbasan në fundjavë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028043031692505
array(1) { ["section"]=> string(80) "shqiponjat-vijne-nga-qielli-te-rinjte-demokrate-surprizojne-ramen-me-dron-123397" }