Shqiptarë MOS U SËMURNI/ Asnjë operacion deri në 6 janar! Spitali i Shkodrës mbyll dyert: Presim planifikimin e ri

Publikuar tek: aktualitet, më 11:30 27-12-2019 Shqiptarë MOS U SËMURNI/ Asnjë operacion deri në 6 janar! Spitali i Shkodrës mbyll dyert: Presim planifikimin e ri

Skandal! Kush është i sëmurë dhe i duhet t’i nënshtrohet një operacioni të planifikuar, i duhet të presë.

Sipas një udhëzimi miratuar nga ministria, Spitali i Shkodrës, duhet të anullojë ndërhyrjet kirurgjikale të planifikuara për periudhën 30 dhjetor 2019- 06 janar 2020. Këto ndërhyrje do të realizohen me një planifikim të dytë që do të vendoset pas datës 6 janar.

Kjo pasi është tejkaluar buxheti si rezultat i konçensionit të sterilizimit, që siç newsbomb.al ka shkruar më herët, parashikon shpenzime trefish më të larta edhe se Britania e Madhe.

Më poshtë dokumenti që njofton anullimin e operacioneve dhe që mban firmën e zv.drejtorit të shërbimeve klinike Augustin Suma.

LEXO EDHE16.5 miliardë lekë… Trefish më shumë se Britania e Madhe, shqiptarët paguajnë sa ‘qimet e kokës’ për sterilizimin (SHIFRAT KRAHASUESE)

81175065_565576217627185_7687008771322675200_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kallëzimi i PD për Arta Markun, prokuroria vendos pushimin e çështjes
Lejonin futjen e mallrave kontrabandë, arrestohen 2 punonjës policie në Korçë »
Article Logic
Execution time: 0.011635780334473
array(1) { ["section"]=> string(118) "shqiptare-mos-u-semurni-asnje-operacion-deri-ne-6-janar-spitali-i-shkodres-mbyll-dyert-presim-planifikimin-e-ri-190492" }