Shqiptarët dhe tunizianët, therje me thika ditën e Bajramit

Publikuar tek: bota, më 20:46 25-09-2015 Shqiptarët dhe tunizianët, therje me thika ditën e Bajramit

Festa e Kurban Bajramit në Chemnitz të Gjermanisë të enjten në mbrëmje nuk ka përfunduar gëzueshëm. Gjatë një organizimi për këtë festë në një kamp azilantësh në rrugën Lützoëstraße në Chemnitz të Gjermanisë, pas një grindjeje, një grup shqiptarësh u plagosën me thika me një grup tjetër nga Tunizia, transmeton Albinfo.

Siç ka njoftuar policia gjermane të premten, nga kjo përleshje, të plagosur kanë mbetur katër meshkuj, të moshës 23 deri 25 vjeçare.

Dy nga të plagosurit të cilët kanë qenë në gjendje më të rëndë janë dërguar menjëherë për në spital. Më rënd i lënduar është një tunizian i cili kishte marrë plagë në shpinë.

Ndërkohë në anën tjetër, policia ka arrestuar një 18 vjeçar i cili aktualisht gjendet në paraburgim në stacionin e policisë.

Policia gjermane është duke vazhduar hetimet rreth motiveve që sollën këtë ngjarje të rëndë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012058019638062
array(1) { ["section"]=> string(64) "shqiptaret-dhe-tunizianet-therje-me-thika-diten-e-bajramit-21669" }