“Shqiptarët do votojnë me shpata”, Braçe i kthehet Metës: Kemi një jetë që votojmë me letër e laps, pse këtë herë me shpata?

Publikuar tek: politike, më 19:22 22-02-2021 “Shqiptarët do votojnë me shpata”, Braçe i kthehet Metës: Kemi një jetë që votojmë me letër e laps, pse këtë herë me shpata? Brace - Meta

Ditën e sotme presidenti Ilir Meta nga Vlora është shprehur se shqiptarët në zgjedhjet e 25 prillit do të shkojnë të votojnë me pasaporta, me karta dhe me shpata.

Por pikërisht pjesa e fundit e deklaratës nuk i ka pëlqyer zv.kryeministrit Erion Braçe, i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale është shprehur i habitur për deklaratën e presidentit, duke e pyetur pse këtë herë duhet të veprohet ndryshe.

“President,

PSE DUHET TE VOTOJME ME SHPATA?!

Na u be nje jete qe votojme me leter e laps, PSE KETE HERE DUHET TE VOTOJME ME SHPATA?!

Pastaj ku votojne me shpata sot”, shkruan Braçe.

152741203_216568926871707_900043652452641486_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon takimi ‘kokë më kokë’ mes Bashës dhe Idrizit, çfarë u diskutua në selinë blu
Zgjedhjet e 25 Prillit/ KQZ regjistron edhe 9 parti të tjera, nuk pranohet kërkesa e Partisë së Punës »
Article Logic
Execution time: 0.012171983718872
array(1) { ["section"]=> string(125) "shqiptaret-do-votojne-me-shpata-brace-i-kthehet-metes-kemi-nje-jete-qe-votojme-me-leter-e-laps-pse-kete-here-me-shpata-239821" }