Shqiptarët e arabët sherr me thika e leva në Greqi, plagosen 5 persona

Publikuar tek: rajon, më 22:55 21-10-2020 Shqiptarët e arabët sherr me thika e leva në Greqi, plagosen 5 persona Ilustruese

Pesë persona kanë mbetur të plagosur pas sherrit masiv mes një grupi shqiptarësh dhe arabësh në kufirin e Greqisë me vendin tonë.

Sipas asaj që raportojnë mediat helene, sherri mes tyre ka ndodhur mbrëmjen e sotme në afërsi të Kastoria.

Emigrantët sulmuan njëri-tjetrin me thika dhe leva, ndërsa kanë plagë të shumta në trup. Ende nuk dihen arsyet e këtij konflikt.

Kohët e fundit, qytetarë nga Lindja shfrytëzojnë vendin tonë si tranzit për të kaluar në shtetet e Bashkimit Europian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Avullimi’ i 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit, kjo është kompania të cilës iu dërguan paratë
Deputeti i Vetëvendosjes: Të ndryshojmë Kushtetutën, të njihet e drejta për bashkim me Shqipërinë »
Article Logic
Execution time: 0.013077974319458
array(1) { ["section"]=> string(76) "shqiptaret-e-arabet-sherr-me-thika-e-leva-ne-greqi-plagosen-5-persona-224659" }