Shqiptarët “heronj”, hyjnë në mes të flakëve dhe shpëtojnë të moshuarën

Publikuar tek: aktualitet, më 08:17 08-03-2017 Shqiptarët “heronj”, hyjnë në mes të flakëve dhe shpëtojnë të moshuarën

Një zjarr ka shpërthyer mbrëme në një fabrikë në Eichfeld, e për pasojë një person ka marrë lëndime të rënda nga djegia dhe gazi helmues.

Zjarri është përhapur edhe në shtëpitë ngjitur ndërsa shuarja e tij, sipas policisë pritet të zgjasë gjatë gjithë natës, shkruan eisfeldernachrichten.de

Sipas “Panorama” shpërthimi i zjarrit ka ndodhur rreth orës 19.30 kur kalimtarët kishin alarmuar zjarrfikësit. Ndërkohë, dy burra nga Kosova nuk kanë pritur dhe kanë hyrë përmes flakëve të shtëpisë që po digjej prej nga kanë nxjerrë jashtë një banor 69 vjeçar, përcjell albinfo.ch.

Personi i shpëtuar është bartur në një klinikë speciale në Hanover me lëndime të rënda nga djegia dhe nga gazi helmues. Dy shpëtimtarët, njëri 41 dhe tjetri 44 vjeçar kanë pësuar lëndime të lehta si pasojë e gazit helmues. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parashikimi i motit në vendin tonë, ja si do të variojnë temperaturat
“Gjobëvënësit e Shkodrës”, zbardhen përgjimet telefonike: “Sot me ik me grumbullu lekt, ropt se na myte...” »
Article Logic
Execution time: 0.011054039001465
array(1) { ["section"]=> string(74) "shqiptaret-heronj-hyjne-ne-mes-te-flakeve-dhe-shpetojne-te-moshuaren-71146" }