SHQIPTARËT jashtë vendit/ Ministria e Jashtme vë në dispozicion 10 numra celular për të kontaktuar për hallin që kanë (ORARET-NDIHMA)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:58 28-03-2020 SHQIPTARËT jashtë vendit/ Ministria e Jashtme vë në dispozicion 10 numra celular për të kontaktuar për hallin që kanë (ORARET-NDIHMA) Foto ilustruese

Të gjithë shqiptarët që janë jashtë vendit, dhe që kanë nevojë urgjente për të kontaktuar me zyrtarët e shtetit shqiptar, duhet të telefonojnë, të cojnë sms, apo ëhatsapp tek 10 numra celularë që Ministria e Punëve të Jashtme ka vendosur në dispozicion për ta, raporton newsbomb.al.

Koha që duhet të cojnë mesazhet e tyre është gjatë natës, nga ora 20.00 deri në 08.00:

Vetëm SMS ose “WhatsApp” – nga ora 20:00-08:00

00355694045493

00355694045487

00355694045492

00355694045494

00355694045489

00355694045486

00355694045490

00355694045491

00355694045485

00355694045488

Një nismë e tillë vjen pasi qeveria ka shpallur planin e menjëhershëm për kthimin në shtëpi të shqiptarëve që kanë mbetur jashtë vendit. Siç tha kryeministri Rama, për këtë operacion do të përdoret “Lasgushi”, avioni i Air Albania që pa pagesë do të kryejë kthimin në atdhe të personave të mbetur jashtë vendit, raporton newsbomb.al.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.01092791557312
array(1) { ["section"]=> string(137) "shqiptaret-jashte-vendit-ministria-e-jashtme-ve-ne-dispozicion-10-numra-celular-per-te-kontaktuar-per-hallin-qe-kane-oraret-ndihma-200394" }