Shqiptarët mbeten në burgjet e Anglisë: Ç’ndodhi me marrëveshjen për të dërguar në shtëpi gangsterët dhe trafikantët e drogës

Publikuar tek: bota, më 14:43 23-01-2017 Shqiptarët mbeten në burgjet e Anglisë: Ç’ndodhi me marrëveshjen për të dërguar në shtëpi gangsterët dhe trafikantët e drogës

“Shqiptarët ngecin në burgjet e Mbretërisë së Bashkuar.” Kështu e titullon artikullin prestigjozja “Times”.

Një marrëveshje për të të dërguar në vendin mëmë gangsterët dhe tregtarët e drogës shqiptarë ka funksionuar për vetëm 16 persona në burgjet e Anglisë dhe Wellsit.

"Shqiptarët që vuajnë dënimin për më shumë se katër vite mund të ishin kthyer në Shqipëri për të shlyer dënimin në bazë të një marrëveshjeje me qëllim për të kursyer milionat e taksapaguesve britanikë. Kur u nënshkrua marrëveshja, Ministria e Drejtësisë tha se do u shpëtonte taksapaguesve më shumë se 25 milion paund.

Është e kuptueshme se problemet në sistemin gjyqësor shqiptar, kanë penguar kthimin e shumë të burgosurve”, shkruan prestigjozja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Thellohet bilanci, shkon në 6 numri i viktimave nga orteku në Itali
Trump do të firmosë sot tërheqjen nga dy marrëveshje të rëndësishme ekonomike »
Article Logic
Execution time: 0.012415170669556
array(1) { ["section"]=> string(130) "shqiptaret-mbeten-ne-burgjet-e-anglise-c-ndodhi-me-marreveshjen-per-te-derguar-ne-shtepi-gangsteret-dhe-trafikantet-e-droges-66390" }