Shqiptarët në Nju Jork refuzojnë takimin me Majkon? Berisha del sërish bllof

Publikuar tek: politike, më 00:52 07-02-2018 Shqiptarët në Nju Jork refuzojnë takimin me Majkon? Berisha del sërish bllof

Ish kryeministri Sali Berisha, përmes një shkrimi në profilin e tij në Facebook, ka thënë sot se ministri për Diasporën, Pandeli Majko është refuzuar nga shqiptarët e Nju Jorkut.

Sipas Berishës refuzimi ka ardhur pas votës së Shqipërisë në OKB pro rezolutës kundër Jeruzalemit.

Por këto foto rëzojnë pretendimin e Berishës. Majko është takuar sot me shqiptarët në Nju Jork, ndër ta edhe pjesëtarët e shoqatës shqiptare APEN.

Më pas në një diskutim të hapur në Universitetin e Harvardit Pandeli Majko prezantoi strategjinë për diasporën për studentë të Harvardit dhe përfaqësues të komunitetit shqiptar.

sdgwerg4h4.jpg

degerhe45h4ghdf.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096108913421631
array(1) { ["section"]=> string(82) "shqiptaret-ne-nju-jork-refuzojne-takimin-me-majkon-berisha-del-serish-bllof-109387" }