Shqiptarët nëpër lloto, ironizon gazetari i njohur: Kush tha që nuk lexojnë

Publikuar tek: sport, më 15:03 26-08-2018 Shqiptarët nëpër lloto, ironizon gazetari i njohur: Kush tha që nuk lexojnë

Studimi i fundit i publikuar nga INSTAT, që nxori se më shumë se 1 milionë shqiptarë nuk lexojnë libra, shkaktoi mjaft reagime në opinionin publik.

Në lidhje me këtë gjë së fundmi ka reaguar edhe gazetari i njohur sportiv Endi Tufa i cili nëpërmjet një postimi në Facebook ku tregon një pikë bastesh të mbushur plot ironizon me pamjen duke shkruar:

“Nuk e kuptoj ku i beni keto sondazhe dhe si ju dalin 1 mln njerez qe nuk lexojne…ja, dite e diel te gjithe duke lexu qe ne mengjes…”.

ghjghy.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033866882324219
array(1) { ["section"]=> string(80) "shqiptaret-neper-lloto-ironizon-gazetari-i-njohur-kush-tha-qe-nuk-lexojne-132227" }