Shqiptarët zihen për Enedën, shumica zgjedh me votim irlandezin si të preferuarin e tyre

Publikuar tek: kulture-art, më 12:21 14-01-2016 Shqiptarët zihen për Enedën, shumica zgjedh me votim irlandezin si të preferuarin e tyre

Wiwiibloggs pyet publikun përmes një procesi votimi se cili është i preferuari i tyre duke vënë përballë përfaqësuesen e Shqipërisë me atë të Irlandës. Eneda Tarifa përballë Nicky Byrne.

Shumica kanë zgjedhur irlandezin si të preferuarin e tyre duke konstatuar se Shqipëria “si gjithnjë ka bërë zgjedhjen e gabuar”. “Seriozisht e keni? Shqipëria duket të rinovojë në mënyrë rrënjësore hyrjen e saj”, shkruan një pre tyre.

Kaq ka mjaftuar që komentuesit nga Shqipëria të hyjnë dhe të replikojnë me të huajt duke u thënë se pa pikë dyshimi zgjedhin Enedën. Eneda Tarifa do përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion me këngën “Përrallë”.

wiwi.png

 

wiwi1.png

 

 

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023060083389282
array(1) { ["section"]=> string(93) "shqiptaret-zihen-per-eneden-shumica-zgjedh-me-votim-irlandezin-si-te-preferuarin-e-tyre-29973" }