Shqiptari detyrohet të vjedhë në Angli për të paguar operacionin e nënës së tij në Shqipëri

Publikuar tek: bota, më 16:20 25-02-2016 Shqiptari detyrohet të vjedhë në Angli për të paguar operacionin e nënës së tij në Shqipëri

Një shtetas shqiptar që jetonte prej 14 vjtesh në Britaninë e Madhe, është dënuar me dy vite burg pasi u gjet fajtor për vjedhjen e sendeve me vlerë në dy shtëpi të ndryshme.

Fatmir Brozi, i martuar me një shtetase britanike, nuk kishte patur kurrë më parë probleme me ligjin por së fundmi ai ishte detyruar të vidhte për të paguar operacionin e nënës së tij në Shqipëri.

Avokati i tij mbrojtës tha se Brozi nuk është një hajdut profesionist pasi në të dyja vjedhjet ishte treguar i pakujdesshëm duke lënë gjurmë gjaku, që më pas u përdorën për ta identifikuar me anë të analizave të ADN-së. Ai u dënua me 2 vite heqje lirie.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011805057525635
array(1) { ["section"]=> string(97) "shqiptari-detyrohet-te-vjedhe-ne-angli-per-te-paguar-operacionin-e-nenes-se-tij-ne-shqiperi-33517" }