Shqiptari do ulë çmimin e Daraprimës pas revoltës në rrjetet sociale

Publikuar tek: bota, më 07:49 23-09-2015 Shqiptari do ulë çmimin e Daraprimës pas revoltës në rrjetet sociale

Shefi ekzekutiv i kompanisë farmaceutike që bleu të drejtat e ilaçit të SIDA-s dhe rriti çmimin e një tablet nga 13.5 dollarë në 750 dollarë, ka deklaruae mbrëmë se do të ulë sërish çmimin.

Shqiptaro-amerikani Martin Shkreli tha se do të ulë çmimin e barnës pas revoltave të shumta në rrjete sociale dhe persionit nga personazhe publike dhe politike. Ai tha se çmimi i ri do të ulet aq sa kompania të fitojë shumë pak të ardhura ose të dalë barazim.

Megjithatë gjatë intervistës për CBN, Shkreli e ka mbrojtur sërish vendimin për rritjen e çmimit të Daraprimës, duke thënë se të ardhurat që planifikohej të grumbulloheshin do të përdoreshin për prodhimin e një ilaçi më të mirë për të njëjtën sëmundje, pasi kompanitë farmaceutike kanë 45 vite që i kanë ndërprerë kërkimet në këtë drejtim.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012089967727661
array(1) { ["section"]=> string(74) "shqiptari-do-ule-cmimin-e-daraprimes-pas-revoltes-ne-rrjetet-sociale-21443" }