Shqiptari e detyron të bëj 'shqiponjën' me duar, ylli i Romës në 'sherr' me tifozët

Publikuar tek: sport, më 00:51 11-01-2019 Shqiptari e detyron të bëj 'shqiponjën' me duar, ylli i Romës në 'sherr' me tifozët

Alessandro Florenzi është një nga lojtarët më besnik të skuadrës së Romës, pasi ka vite që luan tek ky ekip dhe asnjëherë nuk ka menduar largimin nga Roma.

Por, një simbol duket se e ka futur në sherr me tifozerinë e klubit. Një shqiptar e ka detyruar Florenzin që ta bëjë këtë simbol që ka shumë domethënie për shqiptarët. Por, ky simbol për fat të keq të Florenzit është dhe simboli identifikues i rivalit të përjetshëm që është Lazio.

Ky veprim i lojtarit italian padyshim që ka acaruar disi tifozët e ekipit kryeqytetas

florenzi.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndahet nga jeta ish portieri i Kombëtares Mikel Janku, piloti që u bë futbollist
Lamtumirë Profesor »
Article Logic
Execution time: 0.007105827331543
array(1) { ["section"]=> string(85) "shqiptari-e-detyron-te-bej-shqiponjen-me-duar-ylli-i-romes-ne-sherr-me-tifozet-148306" }