Shqiptari fiton konkursin e rëndësishëm ndërkombëtar dhe krijimi i tij është kaq i fuqishëm (NË BRENDËSI)

Publikuar tek: kulture-art, më 13:51 12-10-2016 Shqiptari fiton konkursin e rëndësishëm ndërkombëtar dhe krijimi i tij është kaq i fuqishëm (NË BRENDËSI)

Shqiptari fiton konkursin e rëndësishëm ndërkombëtar dhe krijimi i tij është kaq i fuqishëm, i cili mund të lexohet në disa mënyra: një njeri-flutur, me ngjyra, sy...kokëulur...

Eugen Bregu është një artist nga Korça që jeton në Londër dhe që ka punuar në një nga galeritë më të njohura në botë ‘’Saatchi Gallery’’ po në Angli.

Punimi i tij i emërtuar "Eugen Bregu"  është në akrilik në përmasat 90x70 cm. Dy konkurentët ishin: AINO, Germany with the artwork “HEADS”, pikturë-skulpturë 160×120 cm dhe Eric Christopher Jackson, USA me “Rest” fotografi dixhitale 24×36.

Konkursi i ‘’Projekti i Talenteve të Rinj në Art’’ në panarin e Majemit SHBA mbahet për vit. Bregu skualifikoi një gjerman dhe një amerikan, duke dalë i pari. 

eugenbregu.jpg

Krijimi fitues i EUGEN BREGUT

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.046653985977173
array(1) { ["section"]=> string(109) "shqiptari-fiton-konkursin-e-rendesishem-nderkombetar-dhe-krijimi-i-tij-eshte-kaq-i-fuqishem-ne-brendesi-55931" }