Shqiptari gjendet i djegur në makinë, policia angleze arreston tre adoleshentë

Publikuar tek: bota, më 17:47 10-03-2016 Shqiptari gjendet i djegur në makinë, policia angleze arreston tre adoleshentë

Një shqiptarë është gjetur i vdekur në në makinë të djegur nga jashtë në Essex në Britaninë e Madhe ndërkohë janë arrestuar tre adoleshentë si të dyshuar për këtë ngjarje. Bëhet fjalë për dy 16-vjeçar dhe një 15-vjeç, të tre nga zona ku shqiptari kishte biznesin.

Viktima është 30-vjeçari Vilson Meshit, trupi i të cilit është gjetur brenda makinës së tij Audi A4 këtë të shtunë. Analizat pas mortore kanë treguar se ai ka vdekur nga thithja e tymit. Meshi ishte pronarë i një lavazhi makinash dhe merrej me bodybuilder. Ai ishte babai i tre fëmijëve kishte një makinë Skyline GT-R me vlerë 40 mijë paund.

Vrasja ndodhi ndërsa Meshi ishte duke vizituar ish të dashurën e tij në Brentwood.

Policia Britanike po punon për zbardhjen e kësaj ngjarje dhe kanë marrë në pyetje banorët e zonës nëse dikush mund të ketë parë diçka, ndërkohë që familjarët e viktimës kanë nisur procedurat për kthimin e trupit në Shqipëri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alfano-ministrave të BE: Shqipëria nuk mund të jetë çështje vetëm e Italisë, është partner strategjik në këtë krizë
Presidenti i PE-së, Martin Schulz përjashton eurodeputetët grek pas deklaratave raciste (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010685205459595
array(1) { ["section"]=> string(83) "shqiptari-gjendet-i-djegur-ne-makine-policia-angleze-arreston-tre-adoleshente-34768" }