Shqiptari i Kosovës arrestohet në Morinë, drejtësia në Austri e kishte shpallur në kërkim ndërkombëtar

Publikuar tek: aktualitet, më 08:54 19-01-2021 Shqiptari i Kosovës arrestohet në Morinë, drejtësia në Austri e kishte shpallur në kërkim ndërkombëtar FotoArkive

Një 48 vjeçar shqiptar nga Kosova, është arrestuar nga Policia Kufitare në Morinë, pasi ishte shpallaur në kërkim ndërkombëtar nga Austria.

Sipas Policisë, është arrestuar shtetasi me inicialet B.S., 48 vjeç, banues në Kosovë, pasi gjatë kalimit në pikën kufitare të Morisë, rezultoi se ishte në kërkim, sepse organet e Drejtësisë NCB Viena, Austri, kanë lëshuar për të urdhër-arrestin ndërkombëtar, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Laert Vasili: Kam video, brenda Teatrit bëhej party me pica
4 të rinjtë kërcënojnë pronarin e lokalit në Durrës dhe i thyejnë xhamat, tentojnë të largohen por arrestohen nga Policia »
Article Logic
Execution time: 0.013602018356323
array(1) { ["section"]=> string(108) "shqiptari-i-kosoves-arrestohet-ne-morine-drejtesia-ne-austri-e-kishte-shpallur-ne-kerkim-nderkombetar-235538" }