Shqiptari i Malit të Zi gjobitet dhe dëbohet nga vendi se festoi me flamurin shqiptar

Publikuar tek: rajon, më 16:52 17-11-2019 Shqiptari i Malit të Zi gjobitet dhe dëbohet nga vendi se festoi me flamurin shqiptar Foto ilustruese

Një shqiptar në Malin e Zi është gjobitur dhe dëbuar për një muaj pasi ka festuar me flamurin shqiptar.

Ngjarja ka ndodhur në Tivar, ku ndaj shqiptarit janë marrë masa ekstreme vetëm sepse ka festuar me flamurin kuq e zi gjatë manifestimi tradicional “Ditët e gështenjës”.

Drejtoria e policisë në Tivar njoftoi për nisjen e procedimit ndaj 64-vjeçarit shqiptar i cili është dënuar për veprimin me 300 euro gjobë dhe dëbim 1 muaj nga Mali i Zi, raporton Newsbomb.al.

“I.D. dje, në të XIII-in vit jubilar të Ditës së gështenjës ka prishur ligjin dhe rendin duke valëvitur flamurin e Republikës së Shqipërisë”, thuhet në deklaratën e policisë malazeze.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022002935409546
array(1) { ["section"]=> string(92) "shqiptari-i-malit-te-zi-gjobitet-dhe-debohet-nga-vendi-se-festoi-me-flamurin-shqiptar-186209" }