Shqiptari lëviz i qetë në Itali me furgonin e mbushur me 120 kg drogë (Video)

Publikuar tek: bota, më 15:07 07-03-2016 Shqiptari lëviz i qetë në Itali me furgonin e mbushur me 120 kg drogë (Video)

Një sasi e madhe e lëndës narkotike kanabis sativa është kapur gjatë aksionit të policisë italiane në Leçe të Italisë.

Ishte 23 shkurt i vitit të kaluar kur policia arrestoi shtetasin shqiptar Skerdian Meçaj pasi në furgonin e tij tip Citroen Berlingo ngjyrë blu u gjetën mes perimeve 3 kilogram kanabis sativa, ndërsa policia ushtroi kontroll edhe në banesën e tij por nuk arriti të gjejë sasi të tjera.

Ditën e djeshme, i njëjti furgon ishte duke lëvizur qetësisht në rrugët e Leçes, kur një efektiv i policisë italiane ka mundur të dallojë shoferin që e ngiste. Pas një kontrolli rrutin ata kanë gjetur në brendësi të furgonit plot 12 kilogram drogë kanabis sativa, ndërsa është arrestruar shoferi, shtetasi shqiptar nga Vlora Agim Meçaj.

 

Droga ishte e ndarë në pako 20, 23, 27, 25 dhe 25 kg, me një total prej 120 kilogram.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022243022918701
array(1) { ["section"]=> string(81) "shqiptari-leviz-i-qete-ne-itali-me-furgonin-e-mbushur-me-120-kg-droge-video-34463" }