Shqiptari me çrregullime personaliteti, rreh dhe përdhunon dy ish të dashurat

Publikuar tek: aktualitet, më 09:39 08-03-2018 Shqiptari me çrregullime personaliteti, rreh dhe përdhunon dy ish të dashurat

Një shqiptar nga Kosova, ka dhunuar, rrahur dhe ngacmuar seksualisht dy ish të dashurat. Këtë e ka vërtetuar gjykata Federale e Zvicrës, e cila ka publikuar vendimin e dwnimit prej 4 vjetësh për shqiptarin 29 vjeçar. Gjithashtu në fuqi mbetet vendosja e një mase trajtimi terapeutik për 29 vjeçarin, shkruan “sda.ch”.

Nën presionin psikologjik, gratë duhej të kryenin marrëdhënie seksuale me personin e dënuar. Të dhunuarat ishin kontaktuar nga familjarët e të dënuarit dhe dyshohet se mos ndoshta ndaj tyre është ushtruar presion.Pavarësisht tërheqjes së aktpadisë nga dy ish të dashurat, drejtësia zvicerane nuk u kishte dhënë fund hetimeve

Gjithashtu, 29-vjeçari vuan nga çrregullimi i personalitetit dissocial – dhe kjo sëmundje e rëndë psikike e shpie atë drejt ushtrimit të veprimeve sadiste. Ndaj mbetet në fuqi vendosja e një mase paraprakrake kurimi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moti i keq, Ministria e Mbrojtjes jep informacion të detajuar për përmbytjet (Situata qark më qark dhe PARASHIKIMI)
Pamje të FRIKSHME nga Shkodra, Drini i tërbuar ‘përpin’ç’gjen! Varka e mjete të FA për të shpëtuar banorët (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01261305809021
array(1) { ["section"]=> string(83) "shqiptari-me-crregullime-personaliteti-rreh-dhe-perdhunon-dy-ish-te-dashurat-112566" }