Shqiptari provokon Fleckenstein: Je mik i Soros? Ja si i përgjigjet zyrtari i BE (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:00 12-04-2017 Shqiptari provokon Fleckenstein: Je mik i Soros? Ja si i përgjigjet zyrtari i BE (Foto)

“Të jetë e qartë: Nuk e kam takuar kurrë Xhorxh Sorosin dhe me sa di, asnjë nga stafi i tij”, kështu ka komentuar në “Facebook”, raportuesi i PE-së për Shqipërinë, Knut Fleckenstein.

Eurodeputeti ka postuar një lajm ku vetë ai shprehet se kriza politike në Shqipëri do ta afektojë negativisht ekonominë e vendit. Dikush e ka pyetur: “Je mik me Xhorxh Soros?”.

“Jo”, përgjigjet eurodeputeti i cili ka qenë nën presion nga opozita si i njëanshëm në trajtimin e krizës në Shqipëri.

Pak javë më parë, Hashtag.al publikoi një raport të brendshëm të Fondacionit Soros, ‘Lista e aleatëve të besuar në Parlamentin Evropian (2014-2019)’, ku Fleckenstein cilësohet si “aleat i besueshëm”.

sdbvgwbgwbg.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023545980453491
array(1) { ["section"]=> string(89) "shqiptari-provokon-fleckenstein-je-mik-i-soros-ja-si-i-pergjigjet-zyrtari-i-be-foto-74973" }