Shqiptari thyen rekordin botëror Guinness, mban topin me kokë për 4 orë e 2 minuta duke qëndruar ulur

Publikuar tek: sport, më 16:35 11-04-2017 Shqiptari thyen rekordin botëror Guinness, mban topin me kokë për 4 orë e 2 minuta duke qëndruar ulur

Agim Agushi, rekordmeni Kosovar i njohur për mbajtjen e topit me kokë ka thyer rekordin Guinness i cili është mbajtur në Kosovë.

Agushi e ka mbajtur topin në kokë me tundje për 4 orë, 2 min e 01 sekonda, duke qëndruar i ulur gjatë gjithë kësaj kohe pa lëvizur. I ftuar në emisione të ndryshme në Shqipëri dhe Kosovë ai ka treguar për çmimet e shumta që ka marrë nga konkurse të mëdha botërore. Më tej ai ka treguar se mbështetje të madhe ka gjetur nga federatat e huaja pasi në Shqipëri dhe Kosovë këto sporte nuk vlerësohen. Mbajtja e topit me kokë ka qenë më shumë një pasion për të pasi ai me profesion është mësues matematike, por mësimdhënien e ka lënë pas dore sepse është i është përkushtuar me shpirt pasionit të tij.

aggggggg.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.050639867782593
array(1) { ["section"]=> string(106) "shqiptari-thyen-rekordin-boteror-guinness-mban-topin-me-koke-per-4-ore-e-2-minuta-duke-qendruar-ulur-74840" }