Shqiptarja 20-vjeçare ‘e pafat’, kapet duke u futur ilegalisht në SHBA

Publikuar tek: bota, më 21:45 02-05-2018 Shqiptarja 20-vjeçare ‘e pafat’, kapet duke u futur ilegalisht në SHBA

Një vajzë e re shqiptare është kapur duke u futur ilegalisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Vajza 20-vjeçe, Elizabeta Lulaj është kapur teksa udhëtonte si pasagjere në një makinë të vogël pak çaste pasi kishte hyrë në SHBA përmes Kanasasë.

Ajo u dënua me 19 ditë burg.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013231992721558
array(1) { ["section"]=> string(74) "shqiptarja-20-vjecare-e-pafat-kapet-duke-u-futur-ilegalisht-ne-shba-119220" }